KISA SERİ

5 RAFLI SERİ

6 RAFLI SERİ

KAER SERİSİ

BRONA SERİSİ

AMAY SERİSİ

Bely SERİSİ

Sola SERİSİ

Goria SERİSİ

LEV SERİSİ

KİTAPLIK SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Kitaplıklar, kullanılan her mekanın hem dekorasyon hem işlev anlamında vazgeçilmez mobilyaları şüphesiz. Gerek ebatları ve tasarım stilleri, gerek üretilebildiği materyaller açısından oldukça zengin tercih yelpazesi sunan kitaplıklar, bu anlamda hem seçmesi oldukça keyifli hem de objeleriniz ve kitaplarınızla adeta kendi tarzınızı kolayca yansıtabileceğiniz bir tuval desek yanlış olmaz. 

Bir kitaplığı ister tv duvarınızın yanında kullanın, ister yemek alanınızda yer verin. Çalışma alanlarında en çok ihtiyaç duyulan ve efektif kullanılan mobilyalar olduğu gibi, alan uygun ise koridorda bile kullanmanız mümkün 

Kitaplık seçimi yapma konusunda ise, öncelikle kitaplığın boyutu ve şekli mekanınızın büyüklüğü ve düzeni ile uyumlu olmalıdır. Burada tabiki depolama ihtiyacınız önemli belirleyici bir faktör olmaktadır. Kitaplık koymayı planladığınız hacimde kapalı depolama alanlarına da yer vermek istiyorsanız, altı kapaklı üstü raf sistemli modeller oldukça kullanışlıdır. Görünmesini istemediğiniz eşyalar kapalı hacimlerde depolanabilirken, rafları sadece kitaplarınız ve dekoratif objeleriniz için kullanabilirsiniz. Geniş yelpazeye sahip olan Demontha kitaplık modelleri, farklı yükseklik ve genişlik seçenekleri ile hemen her tür mekan için uygun bir model bulmanıza olanak tanıyacaktır. 

Diğer bir konu ise, mekanınızın genel mobilya tarzına uygun bir model tercih etmek olmalıdır. Sahip olduğunuz mobilyaların tarzının dışında bir tercih yapmaktan kaçınmak, alandaki tasarım bütünlüğü sağlamak adına doğru bir yaklaşım olacaktır. Tabiki tüm mobilyalarınız takım olmak zorunda değil, hatta bazen bu sıkıcılığı da beraberinde getirebilir. Ancak yine de benzer detaylarla birbirini refere eden mobilyalar ile daha özenli mekanlar elde edebilirsiniz. Örneğin; yuvarlak hatlı mobilyalara sahipseniz ve bu tarz bir kitaplık bakıyorsanız, Belly ve Kaer gibi serilermize göz atmanızı önerebiliriz. 

Mekanınız küçük ise tamamı dolu yüzeylerden oluşmayan, cam gibi şeffaf yüzeylere sahip  bir kitaplık seçmek daha ferah bir alan elde etmenize yardımcı olacaktır. Bunun yanında raf sistemi olarak çok karışık gözükmeyen kitaplıklar, küçük mekanları daha derli toplu ve hacimsel olarak karmaşıklıktan uzak tutar. Böyle bir tercihte bulunmak istiyorsanız, Demontha kitaplıklarından Regmar ve Jago modellerini inceleyebilirsiniz. Ancak yeterli alanınız var ise, örnek verecek olursak salonunuz büyük ve kitaplık yapmaya uygun bir duvar var ise, orada dolu-boş dengesini yakalamak adına daha hareketli ve malzeme çeşitliliği olan bir kitaplığa yönelmek, göze daha hoş görünecektir. 

Ayrıca, kitaplıkların farklı alanlarda kullanılabilirliği de göz önünde bulundurulabilir. Modellerimizden Amay serisi, bazen ne yapacağımızı bilemediğimiz köşe alanları en verimli şekilde değerlendirmenize olanak tanırken, aynı zamanda farklı mekanlarda da kullanılabilir. Antrede, mutfakta veya balkonda hem dekoratif hem de kullanışlı bir depolama alanı sunar. 

Genel olarak, doğru kitaplık seçimi mekanınızın düzenini ve görünümünü etkiler. Şık bir tasarım, etkili depolama alanı ve mekanınıza uygun bir tarz ile doğru kitaplık seçimi, yaşam alanlarınızı daha işlevsel ve estetik hale getirecektir.