TABURE SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Tabureler, bir çok mekanda bir çok farklı şekilde kullanılabilen; bu sayede hem alana renk katan hem de fonksiyonel kullanım sağlayan tamamlayıcı mobilyalardır. Az yer kaplaması açısından kullanışlı ve minimal tabureleri salon, mutfak, balkon ve diğer odalarda kullanarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu nedenle tabure, uzun yıllar farklı farklı şekillerde kullanabileceğiniz bir parça olduğundan, sürdürülebilirlik açısından oldukça işlevseldir. 

Tabure alırken, öncelikle kullanım amacınızı belirlemek iyi bir çıkış noktası olacaktır. Bu amaç, mutfakta sandalye kullanmak yerine az yer kaplaması açısından tabureyi tercih etmek ya da balkonda ergonomik bir oturma alanı elde etmek olabilir. Tabureleri, kolay taşınabilirliği açısından birden çok yerde de kullanabilmeniz mümkündür. Çoğunlukla antrede kullandığınız bir tabure, aslında her yere ait olabilir. Bunların dışında, bar taburesi kullanmayı da planlıyor olabilirsiniz. Özellikle mutfaklarda ve stüdyo evlerde sıkça tercih edilen bar tabureleri, evinize oldukça modern bir hava katabilirler. Ancak ana yemek alanınız burası olacak ise, bar sandalyesinin konforuna ayrıca önem vermenizde fayda var.  Yumuşak bir oturma minderi, ayak dayama yeri veya sırt desteği, konforunuzu artıracak oldukça önemli tasarım faktörleridir.  

Ahşap, metal, plastik gibi  bir çok malzemeden yapılabilecek olan tabureler, bu özellikleriyle farklı işlevlerde kullanılma olanağına da göz kırpar. Metal ya da plastik taburenizi rahatlıkla açık balkonunuzda saksılık ya da yan sehpa olarak kullanabilirsiniz. Zaman içinde değişebilecek ihtiyaçlarınıza maksimum yelpazede cevap verebilecek bir tabure, çok daha uzun yıllar sizinle beraber olacaktır. 

Tabure seçimi konusunu sadece yaşam alanlarınız için düşünmek yanlış olur. Cafe, okul, işyeri gibi yoğun kullanım alanları için de tabure seçmeniz gerekebilir. Bu durumda taburelerin rahat taşınabilir ve kolayca istiflenebilir olması, büyük avantaj sağlayacaktır. Duruma göre katlanabilir ya da kolayca demonte edilebilir tabureler de tercih edebilirsiniz. Bu, depolamanızı oldukça kolaylaştıracaktır. 

Demontha taburelerin tamamının minderleri çıkarılabilir ve yıkanabilirdir. Bu sayede temizlik konusunda endişe etmeden konforunuza odaklanabilir ve sabit döşemeli bir tabureye kıyasla çok daha uzun süre kullanabilirsiniz. Ayrıca yere dik açıyla basan masif ayakları sayesinde, sağlamlığına son derece güvenebilirsiniz.