LODRIG SERİSİ

DEM SERİSİ

ABEN SERİSİ

Chıba Serisi

RYLAI SERİSİ

DIWEN SERİSİ

ASVOR SERİSİ

NORA SERİSİ

ÇALIŞMA MASASI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Çalışma masası, verimli bir iş ortamı oluşturmanın temel unsurlarından biridir. Doğru masayı seçmek, ergonomik bir çalışma alanı sağlamanın yanı sıra estetik ve fonksiyonellik açısından da önemlidir. Çalışma masası seçimiyle ilgili dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalara değinecek olursak; 

İlk olarak, çalışma alanınızın ihtiyaçlarını belirleyin. Laptop veya masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, bilgisayar masası veya genel amaçlı bir çalışma masası tercih edebilirsiniz. Masayı hangi amaçla kullanacağınızı belirlemek, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır. 

Ardından, masayı yerleştireceğiniz alanın ölçüsüne net bir şekilde karar verin. Alanınız müsaitse tercih edeceğiniz geniş bir çalışma masası, daha fazla hareket alanı ve depolama seçenekleri sunarken, kullanım konforunuzu artırır. Böylelikle işinizle ilgili araçlarınızı çalışma alanınızı kısıtlamadan masanızın üstünde rahatça konumlandırabilirsiniz. Ayrıca masanın, odanın düzenine uygun bir konumda olmasına özen gösterin. Mekan uygun ise odanın geniş tarafına bakacak şekilde konumlandıracağınız masalar, daha açık ve ferah bir his yaratabilir. Bu tabiki kişisel bir tercih de olabilir; odağı hızlı dağılabilen biri iseniz ya da alanınızda başka yerleşim şekli oluşmuyor ise, masanızı duvara ya da pencereye doğru yerleştirmeniz de mümkün. Burada tek bir doğrudan bahsetmek mümkün değildir, kendiniz ve çalışma alanınız için en optimal şekli her zaman en iyi kendiniz bilirsiniz. 

Depolama ihtiyacınızı iyi belirleyin. Çalışma masasında depolama alanı önemlidir. Elinizin altında olmasını istediğiniz dosyalar, kitaplar veya diğer malzemeler için ekstra depolama alanı sağlayan masalar tercih edebilirsiniz. Üst raflı veya çekmeceli masalar, bu ihtiyacı karşılamak için idealdir. Aynı zamanda çeşitli objeler yerleştirmeye izin veren Aben ve Asvor modellerimiz, daha keyifli ve düşünülmüş bir çalışma ortamı sağlayabilmeniz için oldukça idealdir.  

Çok uzun süreler bilgisayar başında kalıyorsanız, çalışma masasının ergonomik bir tasarıma olması, sağlıklı bir pozisyonda çalışmanız için oldukça büyük önem arz eder. Ayarlanabilir yükseklik ve eğim gibi ekstra özelliklere sahip olan çalışma masaları, doğru oturma pozisyonu sağlayarak bel ve boyun ağrılarını önleyebilir. Konforlu bir çalışma sandalyesiyle birlikte düşünüldüğünde, verimliliği oldukça artırabilirsiniz. Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız bu noktada Chiba, Odri ve Ori gibi bilgisayar kasası için özel yeri olan modellerimizi tercih etmeniz hem sizin rahatlığınız, hem bilgisayarınızın daha sağlıklı bir alanda yer alması adına doğru seçim olacaktır.  

Tüm bu öncelikli faktörlerin yanısıra, masanın tarzının odanın genel estetiğine uygun olması da bir kriteriniz olabilir. Modern bir görünüm mü arıyorsunuz, yoksa daha geleneksel bir tarz mı tercih ediyorsunuz? Masanın malzemesi, renkleri ve tasarımı odanızın dekorasyonu ile eşleşen çalışma masaları; size daha estetik, dolayısıyla daha motive edici bir çalışma ortamı sunacaktır.

Bu noktada yine masanın konumlandırmasına bakmak doğru seçimde yardımcı olabilir. Ofisinizde ya da evdeki çalışma alanınızda kullanımı şeklinize ve tercihinize bağlı olarak ön panelli modellerimizden seçim yapabilirsiniz. Özellikle ofisinizde bu sizi daha konforlu hissettirebilir.  

Sonuç olarak, çalışma masası seçimi kişisel ihtiyaçlarınıza, mekanın özelliklerine ve tarzınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Doğru masayı seçmek, çalışma verimliliğinizi artırırken aynı zamanda çalışma alanınızı estetik ve fonksiyonel bir şekilde düzenlemenize yardımcı olacaktır.